Kayseri’de bulunan 7.5 milyon yıllık fosillerden 1000’e yakını sergilenecek


7

Bu replikasını getirdiğimiz ürün de, orijinalde Kayseri Büyükşehir Belediyemizin bilim merkezinde. Kayseri’nin hem jeoloji hem paleontoloji hem de jeolojik yapısının yeniden gözden geçirilmesini, bilimsel olarak da üzerinde çalışma yapılmasını önemseyerek bunu müzeleştirmek istedik. Paleontoloji müzemizin çalışmaları devam ediyor. 10 tane müze çalışması yapmışsak bir tanesi de paleontoloji ile ilgilidir” diye konuştu.

8

“7.5 MİLYON YILDAN BAHSEDİYORUZ”

Kazı çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Bu özellikte fosillerin olduğu başka bir yer yok. 7.5 milyon yıldan bahsediyoruz. Kazıların sona erme tarihi belli değil. Çalışmalarımız devam ediyor. Önceki müteahhidimizin bırakmasından kaynaklı başka bir müteahhit ile sürdürüyoruz. Sonuç itibariyle bu müzeyi hayata geçireceğiz.

9

Ürünlerimizi şu anda bilim merkezinde muhafaza ediyoruz. Kazılar devam ediyor. Orada bir hazine var. Aynı zamanda sadece Kızılırmak havzasında veya kenarında değil, Koramaz Vadisi dediğimiz bölgedeki bu kadar büyük olmasa da benzeri ürünler çıkıyor. Kısacası Anadolu’nun adeta bu yönüyle zengin bir bölgesinde bu çalışmaların yapıldığını rahatlıkla vurgulayabiliriz.”Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*