‘Nisa Mihriban’ bebeği sokağa terk etmişti! Anne için İstenen ceza belli oldu


‘Nisa Mihriban' bebeği sokağa terk etmişti! Anne için İstenen ceza belli oldu

Anadolu 42. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Ebru S. katıldı. Duruşmada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile taraf avukatları da hazır bulundu.

SAVCI ANNENİN 2 YILA KADAR HAPSİNİ İSTEDİ

Duruşmada savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık Ebru S.’nin olay günü kendini idare edemeyecek durumda olan kızı Ebrar Nil’i battaniyeye sarıp puset içerisinde Pendik’te bir sokağa bırakıldığını belirtti. Savcı sanığın eyleminin sabit olduğunu belirterek Ebru S.’nin “Terk” suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Son dakika... Sancaktepe'de vinç devrildi: 3 işçi yaralandı

Son dakika… Sancaktepe’de vinç devrildi: 3 işçi yaralandı

“KADIN SIĞINMA EVİNDE BEBEK İLE İLGİLENMEDİLER”

Anne Ebru S. savunmasında “Bundan 1 ay önce hastaneden kızımın ameliyat olması için benden yazılı imza istediler. Hastaneye giderek yazılı imza verdim. Kızımla ilgili hastanede bana bilgi vermediler. Kızımı da göstermediler. Kadın sığınma evinde bebek ile ilgilenmediler. Bebeği oraya bırakıp bırakmamak istediğimi sormadılar. Ben böyle imkanım olduğunu bilmiyordum. Şu an ailem ile birlikte Kocaeli’nde yaşıyorum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

“TERK EYLEMİYLE BEBEĞİN ŞU ANKİ DURUMU ARASINDA BAĞ BULUNMAMAKTADIR”

Sanık avukatı beyanında, “Bebeğin rahatsızlığının neden kaynaklandığı konusunda rapor açıktır. Kuruma alındıktan sonra beslenme sırasında mamanın akciğerine kaçması neticesinde hastaneye kaldırılmıştır. Terk eylemiyle bebeğin şu anki durumu arasında bağ bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Sanık avukatı mütalaaya karşı savunma yapmak için süre talep etti. Mahkeme heyeti süre talebini kabul ederek duruşmayı erteledi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.