Türk girişimci Muhammed Avcil “Büyük Britanya Girişimcilik Ödülleri” 2022 finalisti


Türk girişimci Muhammed Avcil “Büyük Britanya Girişimcilik Ödülleri” 2022 finalisti

5300’ü aşkın katılımcı içinden finale kalan Türk iş insanı

21 Kasım tarihinde Londra Grosvenor Otel’inde düzenlenecek olan büyük final ile kazananların duyurulacağı gecede Muhammet Avcil, ülke çapında bugüne dek ulaşılan en yüksek sayı olan 5300’ ü aşkın katılımcı içinden finale kalan Türk iş insanı olmuştur.

Bu yıl 10.cusu düzenlenmekte olan Büyük Britanya Girişimcilik Ödülleri’nde her yıl Yılın Değişimcisi, Sürekli Girişimci ve Yılın Büyük Britanya Girişimcisi kategorileri dahil olmak üzere toplam on iki büyük ödülün verilmektedir. Bugüne dek 450.000 kişinin üzerinde istihdam sağlayarak toplamda 30 milyar İngiliz sterlinini aşkın bir ciroya ulaşılan Büyük Britanya Girişimcilik Ödülleri’nde, geçtiğimiz yılların dikkat çeken ödül sahipleri arasında Social Chain (Sosyal Zincir) kurucusu olan ve sonradan BBC Dragon Den’ in en genç yatırımcısı olan Steven Bartlett de yer almaktadır.

Muhammet Avcil düşünceleri şu şekilde dile getirmektedir;

Yatırımcılık hayal gücü gerektirir ve bunun iş yönetimi ve başarı üzerinde çok önemli etkileri bulunmaktadır. Büyük fikirler ortaya atmak için gözle görünenin ötesine bakmayı ve çok çalışıp bunu karlı hale getirecek stratejiler geliştirmeyi bilmek gerekir.

Imperial BioScience 2015 yılında Londra’ da kurduğum okuldan sonra benim ikinci girişimimdir. Hayal gücü bir kurucunun sahip olması gereken en önemli özelliklerden biridir ve kazanımlar yeni teşebbüsler hayal ederek elde edilir. Henüz ilk girişimimi yönetmekteyken, geleneksel düşünce biçiminin işe yaramadığı durumlarda, problem çözme ve fırsatları yakalama konusunda yaratıcı olmam gerektiğinin farkına vardım. Bir sorunun – bazıları kolayca fark edilmese bile- birden fazla çözümü olabileceğini ve takım çalışmasının her zaman daha iyi sonuçlar ortaya çıkardığını öğrendim. Fikirlerimi savunan her bir kişiye karşılık düşüncelerimin gerçekdışı, ölçeksiz ve pazara uygun olmadığını iddia eden bir grup insan olmuştur. Bir biyoteknoloji firması kurmaya karar verdiğimde yatırımcıları cezbetme, doğru yeteneği ortaya çıkarma, sürekli başa dönme ve yeniden ölçümleme gerektiren yüksek bir disiplinle çalışma gibi birçok riski çoktan göze almıştım. Yeni bir anlam ve dünyayı değiştirecek bir yenilik arayışı benim için her zaman en itici güç olmuştur. Imperial BioScience tarafından geliştirilmiş olan bu yeni uygulamanın önemli değişimlere yol açmasından ve insan yaşamına yeni bir rahatlık kazandırmış olmasından büyük mutluk duymaktayım.

Bu yılki ödüller ayrıca genç insanların eğitilmesi ve yetiştirilmesi yönünde yatırım yapan organizasyonlara dönük çok yeni bir ödül de kapsıyor. John Caudwell Blaze Your Own Trail Ödülü stajyerlik, mesleki eğitim, çeşitlilik yaratma ve inisiyatif alma gibi tümü genç nüfusun işe erişim süreçlerini geliştirmeye yönelik fırsatlar öne süren işletmelere dönük farkındalığı artırmayı hedeflemektedir.

Büyük Britanya Girişimcilik Ödülleri kurucusu Francesca James bu yılki katılımcıların kalitesinin tüm Birleşik Krallık’ ta girişimciliğin gücünü ortaya koyduğunu belirterek şu ifadeleri kullanmıştır;

‘Her geçen yıl aldığımız başvuruların kalitesi artmakta iken bu yıl bizi daha çok etkileyen ortaya konan yenilikçilik, hırs ve kararlılık olmuştur. Tüm ülke çapında gitgide büyümekte olan ve çoğu öne çıkarılmayı hak eden çok sayıda ilham veren yarışmacı arasından finalist listesi oluşturmak bu yıl bizim için her zamankinden daha zor oldu.

Pandemi ile başlayan ve yaşam pahalılığı krizi ile devam eden son birkaç yıl içinde işletme sahipleri için hiçbir şey kolay olmamıştır, ancak bu durum vazgeçmeyi reddedip yolunda ilerlemeye karar vermiş girişimcilerde bir direnç ve dayanıklılık azmi oluşturmuştur. Bu yılki finalistler hem işletmelerinde elde ettikleri başarılar hem de bu ödüle layık görülmüş olmaları nedeniyle kendileriyle gurur duymalıdırlar.’

İLANDIR

 Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.